kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Urząd Statystyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Urząd Statystyczny w Lublinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Lublin
Ogłoszenie o naborze Nr 120921

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego,

  • praca w terenie,

  • przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku, bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo – schody między kondygnacjami,

  • brak wind, toaleta zlokalizowana na parterze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • przed budynkiem Urzędu znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych-platforma schodowa.

Zakres zadań

  • Organizuje i nadzoruje przebieg badań przeprowadzanych z udziałem ankieterów statystycznych w celu zapewnienia ich prawidłowej realizacji i zgodności z wytycznymi
  • Dokonuje analizy jakości i kompletności gromadzonych materiałów źródłowych oraz zatwierdza wojewódzkie zbiory danych w celu przekazania poprawnych jakościowo informacji o wynikach prowadzonych badań ankietowych
  • Nadzoruje pracę ankieterów oraz przeprowadza kontrolę ich pracy w terenie w celu sprawdzenia poprawności przeprowadzonych badań i przygotowania oceny pracy ankietera
  • Przygotowuje i prowadzi szkolenia i instruktaże z zakresu tematyki, metodyki i organizacji badań oraz funkcjonalności i obsługi narzędzi do zbierania danych w celu zapewnienia prawidłowej realizacji badań ankietowych i rozwoju kompetencji sieci ankieterów
  • Nadzoruje i koordynuje prace dotyczące funkcjonowania aplikacji informatycznych do badań ankietowych przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych oraz uczestniczy w testowaniu rozwiązań informatycznych w zakresie metod zbierania i kontroli danych w celu wsparcia i optymalizacji pracy ankieterów oraz poprawy jakości gromadzonych danych
  • Przygotowuje raporty i materiały do analiz dotyczących sieci ankieterów stałych oraz inicjuje zmiany w formularzach, metodologii, organizacji i systemach informatycznych w celu usprawnienia organizacji prowadzenia badań ankietowych
  • Przeprowadza wywiady ankietowe w gospodarstwach wytypowanych do udziału w badaniach oraz jednostkach sprawozdawczych w zakresie notowania cen detalicznych realizowanych przez sieć ankieterów statystycznych Urzędu w celu utrzymania ciągłości badań
  • Współuczestniczy przy realizacji działalności publikacyjno-informacyjnej w zakresie prowadzonych badań w celu udostępnienia wyników badań statystycznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze realizacji badań statystycznych
  • znajomość przepisów ustawy o statystyce publicznej
  • znajomość przepisów z zakresu ochrony danych osobowych
  • ogólna wiedza z zakresu metodologii badań społecznych, organizacji i realizacji badań statystycznych, a w szczególności z zakresu realizacji badań ankietowych
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • znajomość przepisów z zakresu służby cywilnej, w tym znajomość zasad służby cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • współpraca,
  • komunikacja interpersonalna
  • komunikacja pisemna
  • wiedza ogólna na temat aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej kraju
  • wiedza ogólna z zakresu metod i technik realizacji badań społecznych
  • ogólna wiedza z zakresu funkcjonowania administracji
  • poszukiwanie informacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe