kandydatów

Etat Specjalista ds. BHP

Firma: Uniwersytet Medyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Uniwersytet Medyczny w Lublinie ogłasza nabór na stanowisko:

Specjalista ds. BHP
Miejsce pracy: Lublin
Główne zadania:
  • przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • bieżące informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń,
  • sporządzanie i przedstawianie pracodawcy, co najmniej raz w roku, okresowych analiz stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierających propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy,
  • udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy oraz przedstawianie propozycji dotyczących uwzględnienia w tych planach rozwiązań techniczno-organizacyjnych zapewniających poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • opracowywanie wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz w opracowywaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków, a także kontrola realizacji tych wniosków,
  • prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadków przy pracy,
  • opracowywanie oceny ryzyka zawodowego we współdziałaniu z Zakładami Uniwersytetu Medycznego,
  • zamawianie i realizacja badań środowiska pracy,
  • sporządzanie raportów dla Pip i Sanepidu,
  • prowadzenie szkoleń wstępnych, ogólnych oraz okresowych w zakresie bhp,
  • prowadzenie dokumentacji i obsługa spraw bieżących Inspektoratu BHP.
Wymagania:
  • posiadanie wyższego wykształcenia o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studiów podyplomowych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • posiadanie co najmniej 3-letniego stażu pracy w służbie bhp,
  • znajomość opracowywania i wdrażania dokumentacji Oceny Ryzyka Zawodowego,
  • znajomość programów biurowych (Word, Excel).
Pożądane cechy:
  • samodzielność w działaniu,
  • dobra organizacja pracy,
  • dokładność, terminowość i rzetelność w przygotowywaniu dokumentacji,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • posiadanie warunków mieszkaniowych do pracy zdalnej.
Oferujemy:
  • wynagrodzenie składające się z stałej podstawy i pochodnych,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy.