kandydatów

Etat Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy

Firma: Uniwersytet Medyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Uniwersytet Medyczny w Lublinie ogłasza nabór na stanowisko:

Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy
Miejsce pracy: Lublin
Konkurs składa się z dwóch etapów:
  • Etap pierwszy - selekcja wstępna zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu,
  • Etap drugi - rozmowy kwalifikacyjne.
Główne zadania:
  • Organizacja pracy CTW, w tym utworzenie procedur zadań i nadzór nad ich realizacją w zakresie określonym Regulaminem, mająca na celu komercjalizację wyników badań, a w szczególności określenie uprawnień i obowiązków pracowników CTW w zakresie negocjacji, sporządzania umów, promocji, ochrony własności intelektualnej oraz koordynacji projektów badawczo-wdrożeniowych.
  • Przygotowanie strategii rozwoju, rocznych planów pracy i projektu planu rzeczowo finansowego oraz przygotowanie rocznych sprawozdań z działalności CTW. Zabieganie o środki zewnętrzne na finansowanie CTW.
  • Inicjowanie realizacji nowych projektów zbieżnych z zadaniami CTW.
  • Reprezentowanie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w umowach zawieranych z zakresu zadań Centrum z podmiotami zewnętrznymi, w ramach udzielonego przez Rektora pełnomocnictwa.
  • Występowanie z wnioskami w sprawach dotyczących Centrum.
Wymagania kwalifikacyjne:
  • Wykształcenie wyższe magisterskie, preferowane ekonomiczne, prawnicze, związane z zarządzaniem, medyczne lub farmaceutyczne.
  • Umiejętności: analitycznego myślenia, ustalania priorytetów zarządzania.
  • Skuteczność w realizacji dotychczasowych celów zawodowych.
  • Doświadczenie w obszarach: transferu i komercjalizacji wiedzy i technologii oraz zarządzania i ochrony własności intelektualnej.
  • Znajomość mechanizmów finansowych w komercjalizacji wyników badań.
  • Doświadczenie we współpracy z krajowymi i zagranicznymi przedsiębiorstwami i ośrodkami wspierającymi innowacje i komercjalizacje wyników badań.
  • Umiejętności z zakresu analizy potencjału komercyjnego innowacyjnych rozwiązań.
  • Doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników.
  • Biegła znajomość języka polskiego i angielskiego.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu i dyspozycyjność.
  • Umiejętność współpracy z otoczeniem biznesowym.
Pożądane:
  • Znajomość przepisów o finansach publicznych, w tym pomocy publicznej oraz programów wsparcia ze środków krajowych lub funduszy UE.
  • Znajomość organizacji i zasad funkcjonowania szkół wyższych oraz zadań uczelnianych centrów transferu technologii.