kandydatów

Etat Młodszy informatyk

Firma: Urząd Statystyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Urząd Statystyczny w Lublinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy informatyk
Miejsce pracy: Lublin
Ogłoszenie o naborze Nr 111074

Warunki pracy

  • wysiłek fizyczny,

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego,

  • przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku, bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo – schody między kondygnacjami,

  • brak wind, toaleta zlokalizowana na parterze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • przed budynkiem Urzędu znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych-platforma schodowa.

Zakres zadań

  • administruje systemami operacyjnymi stacji roboczych i urządzeń mobilnych w celu zapewnienia użytkownikom warunków do efektywnej pracy i niezawodnego sprzętu komputerowego
  • analizuje wyposażenie stanowisk pracy, stan materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów komputerowych, konserwuje i serwisuje sprzęt informatyczny, wnioskuje o naprawę lub wycofanie sprzętu wyeksploatowanego, zgłasza potrzeby zakupów w celu optymalnego wyposażenia i zapewnienia ciągłości pracy sprzętu komputerowego
  • współuczestniczy w administrowaniu infrastrukturą sieciową w celu zapewnienia użytkownikom poprawnych warunków pracy w sieci
  • udziela wsparcia użytkownikom sieci komputerowej oraz systemów informatycznych w celu efektywnego ich wykorzystania
  • współpracuje z administratorami w zakresie ochrony antywirusowej systemów i sieci informatycznych, w których są wytwarzane, przetwarzane i przechowywane dane w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa
  • prowadzi ewidencję oprogramowania w celu użytkowania go zgodnie z prawem i ograniczeniami licencyjnymi

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość działania i konfiguracji systemów operacyjnych MS Windows,
  • znajomość budowy sprzętu komputerowego i zasad jego konfiguracji,
  • umiejętność użytkowania programu biurowego MS Office
  • znajomość przepisów ustawy o statystyce publicznej oraz ustawy o ochronie danych osobowych,
  • znajomość przepisów dotyczących służby cywilnej, w tym znajomość zasad służby cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • współpraca,
  • komunikacja interpersonalna
  • komunikacja pisemna.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • myślenie analityczne
  • kreatywność