kandydatów

Etat Programista Java / WEB

Firma: Asseco Business Solutions S.A. miejsce pracy: Lublin

Jesteśmy ogólnopolską, nowoczesną i stabilną firmą IT, notowaną na giełdzie papierów wartościowych. Zatrudniany ponad 1000 pracowników w 18 lokalizacjach w Polsce i wdrażamy nasze systemy w 50 krajach świata. Pracujemy dla wielu liderów rynku, w tym największych międzynarodowych korporacji.

Programista Java / WEB
Miejsce pracy: Lublin

O projekcie:

Dołącz do zespołu zajmującego się rozwojem systemu e-commerce klasy Enterprise(B2C/B2B).
System wykorzystywany jest przez wielu klientów polskich i zagranicznych, w gronie których znajdują się również czołowi producenci branży FMCG. System ten, którego ambitne cele wymagają jego nieustannego rozwoju, to działająca w rozproszonym środowisku platforma w architekturze multi-tenancy, która ze względu na konieczność przetwarzania ogromnej ilości danych, czerpie z korzyści jakie wnoszą mikroserwisy, przetwarzanie asynchroniczne, event-sourcing, czy CQRS. Ambitny i szeroki stos technologiczny, na który składają się m.in. Java 11, Spring Framework, Hibernate, Elastic Search, PostgresQL, RabbitMQ, Docker/Kubernetes oraz technologie frontendowe, m.in. PHP, React, HTML5, CSS3 sprawia, że projekt ten jest nie lada gratką dla developerów nastawionych na ciekawe zadania i ciągły rozwój.

Zadania:

  • Aktywne uczestnictwo w fazie projektowania architektury rozwiązań
  • Implementacja nowych funkcjonalności oraz rozwój i utrzymanie istniejących
  • Testowanie własnych zmian (testy jednostkowe oraz wstępne testy manualne)
  • Uczestnictwo w procesie code-review
  • Współpraca z działami QA, UX, DataCenter oraz PM

Wymagania:

  • Bardzo dobra znajomość obiektowego programowania w języku Java (wersja 11+), poparta doświadczeniem
  • Znajomość zagadnień związanych z serwisami WWW/aplikacjami internetowymi, usługą HTTP
  • Znajomość zasad tworzenia czystego kodu wysokiej jakości (Clean Code)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej
  • Samodzielność, zaangażowanie, entuzjazm i poczucie humoru

Mile widziane:

  • Doświadczenie w technologiach z naszego stosu: Spring Framework / Spring Boot, Hibernate, RabbitMQ, Elastic Search, PostgreSQL
  • Znajomość zagadnień związanych z konteneryzacją i narzędzi Docker / Kubernetes
  • Doświadczenie z technologią web-services (REST)
  • Znajomość narzędzi Maven, GIT/Bitbucket, Jenkins (CI), Sonar, IntelliJ Idea
  • Doświadczenie w pracy z relacyjnymi bazami danych i znajomość języka SQL
  • Znajomość systemów uniksowych