kandydatów

Etat Konsultant

Firma: Urząd Statystyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Urząd Statystyczny w Lublinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Konsultant
Miejsce pracy: Lublin
Ogłoszenie o naborze Nr 85535

Warunki pracy

częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz, praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego, przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku, bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo – schody między kondygnacjami, brak wind, toaleta zlokalizowana na parterze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, przed budynkiem Urzędu znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych-platforma schodowa.

Zakres zadań

  • prowadzi konsultacje oraz szkolenia wewnętrzne w celu podnoszenia kompetencji językowych w mowie i piśmie w zakresie języka angielskiego pracowników Urzędu
  • tłumaczy wybrane publikacje określone w planie wydawniczym Urzędu oraz GUS oraz inne opracowania na język angielski w celu udostępnienia ich szerszemu gronu obiorców
  • kontroluje oraz opiniuje publikacje i inne opracowania w wersji anglojęzycznej w celu zapewnienia poprawności językowej tłumaczeń
  • udziela wsparcia merytorycznego (pod względem językowym) pracownikom ośrodków specjalizacyjnych Urzędu w kontaktach międzynarodowych w celu zapewnienia standardów obowiązujących w urzędach statystycznych
  • współpracuje z ośrodkami specjalizacyjnymi Urzędu w zakresie opracowania terminologii specjalistycznej z obszaru specjalizacji Urzędu w celu ujednolicenia terminologii stosowanej w opracowaniach
  • prowadzi nadzór merytoryczny korespondencji wychodzącej z Urzędu w języku angielskim w celu zapewnienia poprawności językowej korespondencji z jednostkami zagranicznymi

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu filologii angielskiej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego doświadczenia zawodowego w obszarze nauczania języka angielskiego i/lub tłumaczeń na język angielski
  • znajomość przepisów dotyczących służby cywilnej, w tym znajomość zasad służby cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej
  • wiedza ogólna na temat aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej kraju
  • wiedza z zakresu organizacji i prowadzenia szkoleń
  • wiedza z zakresu tłumaczenia publikacji na język angielski
  • znajomość obsługi pakietu MS Office (przede wszystkim: MS Word)
  • rzetelność
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • współpraca
  • komunikacja interpersonalna
  • komunikacja pisemna
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • uprawnienie do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego