kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Urząd Statystyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Urząd Statystyczny w Lublinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Lublin
Ogłoszenie o naborze Nr 84884

Warunki pracy

praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego, przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku, bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo – schody między kondygnacjami, brak wind, toaleta zlokalizowana na parterze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, przed budynkiem Urzędu znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych-platforma schodowa.

Zakres zadań

  • prowadzi sprawy związane z nawiązaniem, trwaniem, zmianą i ustaniem stosunku pracy, ustala uprawnienia i obowiązki wynikające z trwania stosunku pracy pracowników Urzędu w celu wypełnienia obowiązków nałożonych na pracodawcę przepisami prawa
  • prowadzi sprawy z zakresu pracowniczych planów kapitałowych (PPK) na rzecz pracowników Urzędu w celu wypełnienia obowiązków organizacyjno-kadrowych nałożonych na pracodawcę przepisami prawa
  • prowadzi dokumentację pracowniczą, za wyjątkiem kart (list) wynagrodzeń za pracę i innych świadczeń związanych z pracą oraz wniosków pracowników o wypłatę wynagrodzeń do rąk własnych, a także dokumentacji dot. odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej pracowników Urzędu. Prowadzi bazy danych pracowników w systemie informatycznym w celu wypełnienia obowiązków nałożonych na pracodawcę oraz tworzenia i utrzymania bazy danych pracowników Urzędu
  • prowadzi sprawy związane z urlopami pracowniczymi, innymi zwolnieniami od pracy, czasem pracy oraz porządkiem i dyscypliną pracy w celu zapewnienia aktualnej dokumentacji oraz realizacji uprawnień pracowniczych wynikających z obowiązujących przepisów prawa
  • współpracuje z Wydziałem Organizacji i Rejestrów w zakresie kontroli rozliczania czasu pracy pracowników Urzędu w celu weryfikacji danych zarejestrowanych w Ewidencji Czasu Pracy
  • prowadzi sprawy organizacyjno-kadrowe związane z wyjazdami służbowymi pracowników dla których miejscem pracy jest siedziba Urzędu oraz kierowników Oddziałów w celu udokumentowania poleceń wyjazdów służbowych
  • przygotowuje dane do okresowych sprawozdań z zakresu spraw kadrowych Urzędu w celu wypełnienia obowiązków nałożonych na pracodawcę
  • współpracuje z głównym specjalistą Wydziału odpowiedzialnym za proces tworzenia wewnętrznych procedur dot. spraw kadrowych w zakresie tworzenia tych procedur w celu właściwej realizacji polityki kadrowej Urzędu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego doświadczenia zawodowego w komórce kadrowej
  • znajomość przepisów prawa pracy i systemu ubezpieczeń społecznych,
  • znajomość przepisów z zakresu służby cywilnej
  • znajomość przepisów dot. pracowników urzędów państwowych,
  • znajomość przepisów z zakresu pracowniczych planów kapitałowych,
  • znajomość przepisów z zakresu ochrony danych osobowych,
  • znajomość zasad służby cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej,
  • dobra znajomość obsługi pakietu MS Office (Word, Excel),
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • poszukiwanie informacji
  • współpraca,
  • komunikacja interpersonalna,
  • komunikacja pisemna.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu kadr i ubezpieczeń społecznych, służby cywilnej, pracowniczych planów kapitałowych, zarządzania zasobami ludzkimi