kandydatów

Etat Opiekun w dps

Firma: Miejski Urząd Pracy w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Miejski Urząd Pracy w Lublinie
Opiekun w dps
Miejsce pracy: Lublin
Numer: StPr/21/1926
OBOWIĄZKI:
1) pomoc i towarzyszenie mieszkańcowi w codziennych czynnościach z zakresu samoobsługi i higieny osobistej (mycie, kąpanie, ubieranie, czesanie, golenie, pomoc w słaniu łóżka, zmianie bielizny pościelowej i osobistej);2) pobieranie z pralni i układanie w szafie bielizny pościelowej, pobieranie i układanie w szafie bielizny osobistej mieszkańca,3) dbanie o porządek w pokoju mieszkańca, w szczególności w szafie i szafie przyłóżkowej4) pielęgnowanie oraz obserwowanie stanu psychofizycznego mieszkańcka i bieżące informowanie pielęgniarki dyżurnej o wszystkich zaobserwowanych zmianach,5) pomoc i towarzyszenie mieszkańcowi w wyjściu po zakupy lub dokonywanie zakupów zgodnie z jego potzrebami oraz opieka nad mieszkańcami podczas wyjazdów ( wtym konsultacje lekarskie)6) mobilizowanie mieszkańca do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie jego zainteresowań, aktywizowanie do zwiększenia samodzielności życiowej7) kształtowanie pozytywnyh relacji interpersonalnych w najbliższym otoczeniu mieszkańca, udzielanie wsparcia w sytuacjach kryzysowych, wydawanie posiłków wewnątrz Domu w sposób estetyczny, zgodny ze zleconą dietą i z zachowaniem zasad sanitarnych,8) pomoc mieszkańcowi w poruszaniu się, przemieszczaniu się po pomieszczeniach Domu, w tym w dotarciu na posiłek do jadalni.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Opiekun w domu pomocy społecznej*
Wykształcenie: średnie zawodowe, brak

Wymagania inne:

wykształcenie o profilu ogólnym lub zawodowym, opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej, predyspozycje osobowościowe obejmujące łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi starszymi, wrażliwość na potrzeby pracy osób starszych, umiejętność dobrej organizacji pracy własnej

Miejsce pracy:

Lublin

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę w zastępstwie

Wynagrodzenie brutto:

od 2 950 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Miejski Urząd Pracy w Lublinie