kandydatów

Etat Inspektor ds. Ochrony Środowiska i BHP

Firma: PO Lighting Poland Sp. z o. o. miejsce pracy: Niemce

Plastic Omnium Lighting Poland Sp. z o. o. to czołowy producent systemów oświetlenia zewnętrznego następnej generacji oraz elektroniki sterującej pojazdem dla przemysłu motoryzacyjnego.

W październiku 2022 roku Grupa Plastic Omnium przejęła Varroc Lighting Systems tworząc spółkę PO Lighting Poland. Nasza firma to nowa dywizja firmy Plastic Omnium oferująca kompleksowe rozwiązania zewnętrznego i wewnętrznego oświetlenia.

Varroc Lighting Systems rozpoczynał swoją działalność na polskim rynku od 2018 roku, kiedy to firma otworzyła Product Development Center w Krakowie. W 2019 roku firma rozszerzyła swoją działalność i otworzyła nowy zakład specjalizujący się w produkcji reflektorów w Niemcach k. Lublina.

Obiekt został zbudowany w duchu przemysłu 4.0 oraz został zaprojektowany z myślą o osiągnięciu najwyższego poziomu automatyzacji, bezpieczeństwa i wydajności. Obydwa oddziały Plastic Omnium Lighting w Polsce zatrudniają łącznie ponad 600 pracowników.

Produkujemy zewnętrzne oświetlenie samochodowe i układy sterujące pojazdem nowej generacji. Od prawie 140 lat specjalizujemy się w produkcji wydajnych opraw oświetleniowych z naciskiem na dostarczanie wiodących na rynku technologii, elastycznych usług i wysokiej jakości produktów.

Oferujemy szeroki wachlarz technologii oświetleniowych dla motoryzacji na rynkach 4-kołowych i 2-kołowych, w tym LED, układy matrycowe, laserowe, DMD, MEMS i naszą zastrzeżoną technologię Surface-LED.

Inspektor ds. Ochrony Środowiska i BHP
Miejsce pracy: Niemce
Zakres obowiązków:
  • Nadzorowanie wdrażania i utrzymanie systemu zarządzania ISO 14001, utrzymanie certyfikacji
  • Przeprowadzanie wewnętrznych audytów ISO 14001 i ISO 45001
  • Zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami z zakresu ochrony środowiska przy współpracy z firmą zewnętrzną
  • Zarządzanie wykazem substancji i mieszanin chemicznych, w tym kartami charakterystyki
  • Prowadzenie projektów z zakresu Ochrony Środowiska i BHP
  • Raportowanie do Koordynatora Działu BHP i Ochrony Środowiska
  • Współpraca z Koordynatorem Działu BHP i Ochrony Środowiska w zakresie:
    • Wdrażania programów i praktyk korporacyjnych
    • Raportowania
    • Współpracy z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne obszary przy przeglądach i tworzeniu ocen ryzyka zawodowego oraz instrukcji bezpiecznej pracy
    • Prowadzenia szkoleń z zakresu Ochrony Środowiska i BHP
    • Przeprowadzania kontroli i audytów z zakresu Ochrony Środowiska i BHP, raportowanie niezgodności
    • Wdrażania nowych narzędzi mających na celu poprawę zarządzania bezpieczeństwem i ochroną środowiska w zakładzie
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe / podyplomowe / techniczne z zakresu BHP / Ochrony Środowiska
  • Min. 1 rok doświadczenia w pracy na stanowisku odpowiedzialnym za Ochronę Środowiska
  • Uprawnienia Audytora Systemów ISO 14001 i ISO 45001, doświadczenie w pracy z systemem ISO 14001 (odpowiedzialność za utrzymanie systemu)
  • Uprawnienia Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej – mile widziane
  • Doświadczenie w służbie BHP – mile widziane
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Bardzo dobra organizacja pracy
  • Umiejętność pracy pod presją czasu oraz priorytetyzacji zadań
Oferujemy:
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dodatkowe ubezpieczenie na życie
  • Multikafeterię Benefit Systems i inne świadczenia
  • Dofinansowanie do posiłków – 50 %
  • Owocowe poniedziałki
  • Szkolenia wprowadzające, podnoszące kwalifikacje
  • Realną możliwość rozwoju zawodowego
  • Konkurencyjne wynagrodzenie uzależnione od posiadanych kompetencji

Klikając w przycisk „Aplikuj”, „Aplikuj teraz” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do PO Lighting Poland Sp. z o. o. (Pracodawca, administrator danych), zgadzasz się na przetwarzanie przez Pracodawcę Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

Jeżeli chcesz, abyśmy zachowali Twoje CV w naszej bazie, umieść dodatkowo w CV następującą zgodę: „Zgadzam się na przetwarzanie przez PO Lighting Poland Sp. z o. o danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów przyszłych rekrutacji”.

W każdym czasie możesz cofnąć zgodę, kontaktując się z nami pod adresem pols_gdprpoland@plasticomnium.com . Twoje dane osobowe wskazane w Kodeksie pracy lub w innych ustawach szczegółowych (według wymogów ogłoszenia), przetwarzamy w oparciu o przepisy prawa i ich podanie jest konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Pozostałe dane osobowe (np. wizerunek) przetwarzamy na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyraziłaś/eś wysyłając nam swoje zgłoszenie rekrutacyjne i ich podanie nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji.

Masz prawo dostępu do swoich danych, w tym uzyskania ich kopii, sprostowania danych, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia podanych danych (na których przetwarzanie wyraziłeś zgodę) do innego administratora danych. Masz także prawo do wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (w przyszłości: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu przez okres 3 miesięcy, a gdy wyraziłaś/eś zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach przez okres 3 lat.

Twoje dane osobowe możemy przekazać dostawcom usługi publikacji ogłoszeń o pracę, dostawcom systemów do zarządzania rekrutacjami, dostawcom usług IT takich jak hosting oraz dostawcom systemów informatycznych.

W razie pytań możesz się skontaktować z nami pod adresem pols_gdprpoland@plasticomnium.com .