kandydatów

Etat Pracownik / Specjalista Administrator Systemów

Firma: Uniwersytet Medyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Uniwersytet Medyczny w Lublinie ogłasza nabór na stanowisko:

Pracownik / Specjalista Administrator Systemów
Miejsce pracy: Lublin
Główne zadania:
  • Instalacja i konfiguracja systemów serwerowych (Windows Server, CentOS, SUSE, Ubuntu).
  • Konfiguracja sprzętu serwerowego, macierzy dyskowych - znajomość sieci SAN - mile widziana znajomość serwerów kasetowych HP Blade i Dell.
  • Konfiguracja i utrzymanie środowiska wirtualizacyjnego VMware.
  • Konfiguracja usług sieciowych (Apache, Tomcat, Dns, Dhcp, Smtp, Pop3, Imap, Snmp, Radius, Active Directory, 802.1x, OpenLDAP, Samba, Microsoft Exchange) dla systemów Windows i Linux.
  • Tworzenie skryptów Shell (vbs, sh, powershell).
  • Konfiguracja i utrzymanie Systemów Centralnego Logowania (SSO).
  • Wdrażanie polityk bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Wymagania:
  • Umiejętność instalacji i konfiguracji systemów serwerowych (Windows Server, CentOS, SUSE, Ubuntu).
  • Znajomość środowiska wirtualizacyjnego VMware.
  • Znajomość usług sieciowych (Apache, Tomcat, Dns, Dhcp, Smtp, Pop3, Imap, Snmp, Radius, Active Directory, 802.1x, OpenLDAP, Samba, Microsoft Exchange) oraz ich konfiguracja dla systemów Windows i Linux.
  • Umiejętność tworzenia skryptów Shell (vbs, sh, powershell).
  • Znajomość systemów masowych pamięci danych (macierzy dyskowych, sieci SAN, ISCSI, Samba, NFS).
  • Znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych.
  • Umiejętność tworzenie skryptów Shell (vbs, sh, powershell).
  • Wykształcenie wyższe lub ostatnie lata studiów technicznych, preferowany profil informatyczny.
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
Wymagania dodatkowe:
  • Umiejętności interpersonalne (komunikacja, otwartość, empatia) i nastawienie na użytkownika.
  • Zaangażowanie oraz umiejętność samodzielnego rozwiązywania napotkanych problemów technicznych.
  • Dobra organizacja własnej pracy.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Mile widziana znajomość przynajmniej jednego środowiska Systemu Centralnego Logowania (SSO).
  • Mile widziane doświadczenie w dziale IT – w tym staże, praktyki.
Oferujemy:
  • Dynamiczną i interesującą pracę w instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Możliwość doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy,
  • Szeroki pakiet socjalny.