kandydatów

Etat Starszy informatyk

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy informatyk
Miejsce pracy: Lublin
Ogłoszenie o naborze Nr 106528

Warunki pracy

  • Czynności na stanowisku pracy wykonywane są w większości w pozycji siedzącej i są związane z pracą z dokumentami, monitorowaniem funkcjonowania i usuwaniem awarii systemów informatycznych i urządzeń, obsługą komputera (powyżej 4 godzin na dobę) oraz innych urządzeń biurowych.

  • Praca wykonywana jest w budynku KWP w Lublinie przy ul. Narutowicza 73, w pomieszczeniu Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Lublinie, usytuowanym na II piętrze. Sporadycznie w przypadku konieczności usunięcia awarii urządzeń informatycznych zainstalowanych w jednostkach Policji województwa lubelskiego, praca wykonywana jest w obiektach tych jednostek.

  • Budynek nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich – bariery architektoniczne (schody przy wejściu do budynku, brak podjazdu, brak windy).

Zakres zadań

  • prowadzi obsługę kart mikroprocesorowych i administruje wojewódzkim punktem rejestracji, autoryzacji i certyfikacji kart mikroprocesorowych,
  • administruje i zarządza terminalami oraz stacjonarnymi komputerowymi stanowiskami dostępowymi do PSTD,
  • nadaje uprawnienia użytkownikom,
  • wykonuje obowiązki Dyżurnego Administratora Systemu Informatycznego,
  • prowadzi ewidencję użytkowników kart mikroprocesorowych oraz aktualizuje zapisy w Systemie Elektronicznej Obsługi Wniosków i Kart Mikroprocesorowych,
  • administruje systemem SWD (System Wspomagania Dowodzenia), komputerowymi stanowiskami dostępowymi do sieci Internet oraz serwerami SCO UNIX,
  • prowadzi czynności związane z reklamacją i wymianą uszkodzonych kart mikroprocesorowych,
  • bierze udział w pracach komisji przetargowej w zakresie przygotowania merytorycznego zakupu usług i sprzętu informatycznego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku informatyka, elektronika lub elektrotechnika
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z administrowaniem systemami Linux/Windows
  • Uprawnienia SEP do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” lub złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego dopuszczającego do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”
  • Znajomość obsługi komputera w zakresie administracji systemami Windows i Linux, aplikacji biurowych i sieciowych
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Odpowiedzialność
  • Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe