kandydatów

Etat Specjalista ds controllingu

Firma: Egen S.A. miejsce pracy: Lublin

EGEN S.A. to wiodący producent-dystrybutor wysokiej jakości płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku. Pracując z pasją i entuzjazmem, realizujemy ambitne cele oraz osiągamy kolejne sukcesy.

Specjalista ds controllingu
Miejsce pracy: Lublin
Twój zakres obowiązków:
  • Nadzorowanie i raportowanie działalności operacyjnej
  • Opracowywanie instrukcji obiegu dokumentów finansowo-księgowych i kontrola prawidłowości przestrzegania instrukcji przez pracowników
  • Nadzorowanie wewnętrznych realokacji kosztów
  • Przygotowanie budżetu, monitorowanie realizacji, analiza odchyleń, formułowanie propozycji działań korygujących i zapobiegawczych
  • Przygotowywanie raportów dotyczących rentowności poszczególnych produktów, klientów i kanałów sprzedaży
  • Sporządzanie prognoz
  • Sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych, analiz cash flow
  • Przygotowanie sprawozdań, raportów dla Zarządu oraz instytucji zewnętrznych
  • Dostarczanie informacji zarządczej służącej do podejmowania decyzji kierownictwu Firmy
  • monitorowanie, kontrola i usprawnianie procesów wewnątrz organizacji
  • udział w procesie optymalizacji kosztów
  • tworzenie narzędzi i modeli dla celów bieżącego i długoterminowego kontrolingu operacyjnego
  • Ścisła współpraca z księgowością
Nasze wymagania:
  • Wykształcenie wyższe: ekonomia, finanse, rachunkowość
  • Min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Znajomości zasad funkcjonowania firmy handlowej oraz kalkulacji kosztów
  • Wiedza na temat elementów jakie mają wpływ na poziom kosztów, zyskowność jednostkową produktów oraz zyskowność sprzedaży
  • Wiedza na temat tworzenia budżetu
  • Zaawansowana znajomość programu Excel
  • Odpowiedzialność i zaangażowanie w realizację powierzonych zadań
Mile widziane
  • Znajomość systemu ERP
To oferujemy
  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do wyników pracy
  • Ciekawą pracę w stabilnej i dynamicznej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Możliwość rozwoju zawodowego