kandydatów

Etat Pracownik Biblioteki Głównej

Firma: Uniwersytet Medyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Uniwersytet Medyczny w Lublinie ogłasza nabór na stanowisko:

Pracownik Biblioteki Głównej
Miejsce pracy: Lublin
Główne zadania na stanowisku:
  • Realizacja zakupów zbiorów bibliotecznych: książek, czasopism, baz danych, w tym w szczególności:
    • Rozpoznanie i bieżąca orientacja w zakresie oferty źródeł informacji na potrzeby realizowanej w Uniwersytecie działalności dydaktycznej, naukowej i klinicznej
    • Kontakty z pracownikami i studentami Uczelni składającymi zamówienia na zakup zbiorów
    • Kontakty z dostawcami
    • Pozyskiwanie ofert
    • Przygotowywanie dokumentacji dotyczącej: wyboru dostawcy, zamówienia i zakupu
    • Przygotowywanie analiz dotyczących zasobów bibliotecznych – posiadanych i planowanych do zakupu
  • Wstępna rejestracja zakupionych zbiorów w systemie bibliotecznym
  • Przyjmowanie rozpraw doktorskich, udzielanie informacji nt. licencji (w szczególności licencji CC)
  • Pełnienie dyżurów w Czytelni Centrum Symulacji Medycznej
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe, preferowane bibliotekarskie
  • Dobra znajomość obsługi komputera i urządzeń biurowych
  • Skrupulatność i sumienność,
  • Umiejętność wyszukiwania informacji
  • Kreatywność, silna motywacja do pracy
  • Odpowiedzialność za powierzone zadania
  • Umiejętność pracy w grupie oraz samodzielnej organizacji pracy własnej
  • Gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji
Dodatkowym atutem będzie:
  • Dobra znajomość języka angielskiego – w stopniu komunikatywnym
  • Znajomość ustawy o bibliotekach i zasad funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego
  • Znajomość zagadnień otwartej nauki
  • Znajomość systemu bibliotecznego, zwłaszcza PROLIB
Oferujemy:
  • Interesującą pracę w instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy
  • Bogaty pakiet socjalny