kandydatów

Etat Dyrektor Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

Firma: Uniwersytet Medyczny w Lublinie miejsce pracy: Lublin

Dyrektor Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Miejsce pracy: Lublin
Główne zadania:
  • Wyznaczanie strategii ciągłego rozwoju Centrum Wsparcia Badań Klinicznych (dalej: CWBK), w tym opracowanie misji, strategii rozwoju, utworzenie efektywnej struktury organizacyjnej, opracowanie procedur operacyjnych, zadań i nadzór nad ich realizacją, w celu kompleksowego i systemowego wsparcia realizacji badań klinicznych, zarówno niekomercyjnych, jak i komercyjnych.
  • Koordynacja pracy i zarządzanie zespołem CWBK.
  • Przygotowanie rocznych planów pracy i projektu planu rzeczowo-finansowego oraz przygotowanie rocznych sprawozdań z działalności CWBK.
  • Promocja CWBK w Polsce oraz na arenie międzynarodowej, pozyskiwanie nowych badań klinicznych i nowych partnerów do współpracy.
  • Udzielanie wsparcia merytorycznego członkom zespołu badawczego w fazie projektowania, inicjacji i realizacji badania klinicznego.
  • Skuteczne zarządzanie procesem rozpoczynania nowych badań, zapewnienie struktury umożliwiającej stworzenie jednego punktu kontaktowego dla sponsora.
  • Nawiązywanie i rozwijanie współpracy w zakresie badań klinicznych z innymi instytucjami krajowymi i międzynarodowymi.
  • Reprezentowanie CWBK na spotkaniach i wydarzeniach dotyczących badań klinicznych.
  • Bieżąca współpraca z jednostkami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi UML w zakresie realizacji projektów dotyczących badań klinicznych, w tym koordynacja działań merytorycznych projektu pn. „Utworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych UML” finansowanego od Agencji Badań Medycznych.
Zakres odpowiedzialności:
  • Zapewnienie funkcjonowania jednostki zgodnie z Standardami Modelowego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych opracowanego przez Agencję Badań Medycznych.
  • Realizacja postanowień porozumienia o utworzeniu Polskiej Sieci Badań Klinicznych, w tym odpowiedzialność za pozytywny proces certyfikacji wykonany przez Agencję Badań Medycznych.
  • Realizacja Agendy Badawczej oraz wskaźników założonych we wniosku o dofinansowanie projektu pn. Utworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych UML” (dokumenty do wglądu na żądanie).
  • Zapewnienie zewnętrznego finansowania działalności CWBK (poprzez pozyskiwanie niekomercyjnych i komercyjnych badań klinicznych).
Wymagania kwalifikacyjne:
  • Wykształcenie wyższe magisterskie, preferowane medyczne lub farmaceutyczne.
  • Ogólny staż pracy minimum 15 lat.
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia w realizacji badań klinicznych lub badań naukowych.
  • Minimum 8 letnie doświadczenia w pracy na kierowniczym stanowisku w instytucjach publicznych, branży farmaceutycznej lub badaniach klinicznych.
  • Co najmniej 3 letnie doświadczenie w zarządzaniu ośrodkiem prowadzącym badania kliniczne.
  • Doświadczenie w pozyskiwaniu i realizowaniu komercyjnych i niekomercyjnych badań klinicznych.
  • Znajomość zasad Dobrej Praktyki Badań Klinicznych oraz Dobrej Praktyki Wytwarzania.
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołem.
  • Doświadczenie w kierowaniu minimum 5 osobowym zespołem pracowników.
  • Doświadczenie w zarządzaniu jakością, analizie procesów i opracowywaniu procedur.
  • Bardzo dobra znajomość angielskiego w mowie i piśmie.
  • Umiejętności: analitycznego myślenia, ustalania priorytetów zarządzania.
  • Skuteczność w realizacji dotychczasowych celów zawodowych.
  • Umiejętności organizacyjne i negocjacyjne.
Mile widziane:
  • Dyplom MBA.
  • Studia podyplomowe z zakresu Badań Klinicznych.
  • Udokumentowana certyfikatem znajomość języka angielskiego.
Wymagane dokumenty:
  • CV i list motywacyjny.
  • Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie.
Wzór formularza:
Co oferujemy:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.
  • Kreatywną pracę pełną wyzwań.
  • Pakiet socjalny.