Etat Młodszy Inżynier IT / Starszy Inżynier IT w Departamencie Informatyki

Firma: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa miejsce pracy: Lublin

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powstała w 1994 r. w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Jesteśmy największą Agencją płatniczą w Europie. Zajmujemy się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udzielamy pomocy ze środków krajowych. Zatrudniamy ponad 11 tys pracowników w całej Polsce. Naszym pracownikom oferujemy stałe zatrudnienie, przejrzyste zasady wynagradzania, możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
poszukuje kandydata do pracy na stanowisku:

Młodszy Inżynier IT / Starszy Inżynier IT w Departamencie Informatyki
Miejsce pracy: Lublin
Nr ref.: Analityk IT ARiMR/DI/18/21

Stanowisko pracy ds. analizy biznesowej i systemowej

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 8 osób/8 etatów – umowa o pracę

Oferujemy:

  • stabilną pracę za atrakcyjne wynagrodzenie,
  • stałe zatrudnienie,
  • jedne z największych systemów informatycznych w Polsce,
  • nowoczesne technologie,
  • szkolenia merytoryczne i językowe,
  • bogaty pakiet socjalny,
  • pracę w największej agencji płatniczej w Europie.
Główne obowiązki:
  • analiza wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych (tworzenie specyfikacji wymagań),
  • przekładanie wymagań biznesowych na wymagania techniczne (współpraca z biznesem),
  • stosowanie standardów oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia dokumentacji analitycznej
  • identyfikacja czynników wpływających na proponowane rozwiązania uwzględniające aspekty integracji z innymi systemami,
  • zapewnianie zgodności rozwiązań teleinformatycznych z wymaganiami funkcjonalnymi i niefunkcjonalnymi,
  • dokonywanie przeglądu zaprojektowanych rozwiązań oraz proponowanie usprawnień,
  • dokumentowanie funkcjonalności systemów i procesów IT i jej komponentów w ramach funkcjonujących standardów,
  • współuczestniczenie w procesach standaryzacyjnych obszaru wytwarzania i zarządzania systemami IT, wsparcie w procesie testowania,
  • współpraca w zakresie tworzenia standardów systemów IT w organizacji z pozostałymi członkami zespołu.

Wymagania konieczne

  • Wykształcenie wyższe (preferowane informatyczne lub pokrewne)
  • Co najmniej 2-letnie doświadczenie w roli analityka biznesowego lub systemowego
  • Znajomość UML i BPMN
  • Znajomość tworzenia zapytań SQL
  • Znajomość narzędzi typu CASE (np. Enterprise Architect)
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność modelowania procesów biznesowych oraz wymagań (przypadki użycia, modele danych, diagramy stanów itd.)

Uwaga: Na stanowisku Starszego inżyniera IT wymagany jest udokumentowany 4 letni staż pracy na podstawie umowy o pracę.

Znajomość metodyk oraz umiejętności będą weryfikowane w procesie rekrutacji na etapie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, poprzez rozwiązanie konkretnego problemu.

Wymagania pożądane:

  • Znajomość metodologii tworzenia systemów informatycznych i inżynierii oprogramowania
  • Znajomość relacyjnych baz danych
  • Znajomość User experience
  • Znajomość UML i BPMN potwierdzona certyfikatami
  • Doświadczenie w projektach realizowanych metodyką zwinną
  • Dbałość o szczegóły
  • Podstawowa znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Doświadczenie w projektach realizowanych z wykorzystaniem metodyk SCRUM lub/i Kanban